13 Ağustos 2020 Perşembe
DOKTORLAR

Prof.Dr. Mehmet Nur Altınörs

Mehmet Nur Altınörs
Prof.Dr. Mehmet Nur Altınörs
Branş: Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
Diğer Bilgiler
Hizmet Verdiği Muayanehane/Klinik
Web Adresi:
Adres: Baskent Universitesi Hastanesi
Ülke/İl/İlçe: Türkiye/Ankara/
Telefon: 0 (212) 212 04
YORUMLAR
HAYATIMDAKİ MUCİZE,
Gülşen Baykent
HAYATIMDAKİ MUCİZE,

Öncelikle benim ameliyatımı başarıyla yapan M.Nur Altınörs hocama ve ekibine sonsuza kadar minnettar olacağımı söylemmek isterim.

Hastalığımla tanışmam tamamen tesadüf diyebilirim.Göz Doktoruma muayene olmak için gittiğimde Doktorum Gözümün arkasında ödem olduğunu vakit kaybetmeden beyin doktoruna gidip MR çektimeme gerektiğini söylediğinde ilk şoku yaşadım , daha sonra Beyin Doktoruna gidip MR çektirdim.Artık teşhis konulmuştu ; SAĞ FRONTAL KİTLE MENENJİOM 5.5 X 3 X 2 cm boyutlarında nodüler görünümde tümör , kesit yüzü solid krem renkli görünüyordu.Alınmadığı taktirde gözlerimi kaybedeceğim , felç olabileceğim vs sonuçlardan bahsettiler.İkinci şoku yaşamaya başlamışdım.48 yaşındaydım 2 kızım vardı ve hayatta yapacağım birçok şeyin olduğunu düşündüm.Ameliyatın nasıl geçeceğini sonuçlarında ne olacağını bilmiyordum.Tek yaptığım dua etmek benim için hayırlı doktorun karşıma çıkmasını istemekten başka yapacak birşey yoktu.MR ı başka doktorlara gösteriyordum ama bana güven vermesi gerekiyordu.Yakın bir dostumuz 12 yıl önce beyin ameliyatı geçirmişti onunla konuştum daha sonra benim için randevu aldıklarını öğrendim.O gün eşimle Ankara Başkent ünv. Hastanesi ne gidip Doktorumuz Prof. Dr. Nur Altınörs le tanıştık.Bana ilk anda güven verdi.MR ı ineceleyip muayenemi yaptıktan sonra bazı tahliller istedi ve sonucta ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Bir hafta sonrası için bize ameliyat günü belirledi.
Ben herşeyi çok inceleyen çabuk karar veremeyen ve panik atak yaşamış biri olarak kendıme çok şaşırmıştım. Bukadar kısa sürede olan değişimleri kontroletmekte kabuletmekte güçlük çekiyordum kafamda milyonlarca soru vardı iyileşecekmiyim? ameliyatta başıma birşey gelicekmi? narkozdan uyanabilecekmiyim? ya kitle kötü huyluysa? alındığında tekrarlarsa gibi daha birçok soru... ama sürekli içimdeki bir ses doğru kararverdiğimi söylüyordu.Doktoruma güveniyordum birçok şüphelerimi gidermiş beni ikna edebilmişti.
Ve içimdeki ses beni yanıltmadı.Alçakgönüllü,maddi şeylere önem vermeyen hasta pskolojisinden anlayan bir Doktor.Bumlar benim için çok önemli çünkü 15 gün içerisinde hem teşhis konuldu hem ameliyat olucaktım.Pskolojimin nasıl olabileceğini siz tahmin edin...Allaha şükürler olsun Ameliyatım çok başarılı geçti.4 gün içerisinde taburcu oldum.Hastanede olduğum süre içerisinde Nur hocam ve ekibi (Dr.Fikret Şahintürk-Op.Dr Yasin Sönmez) hergün ziyaretime geldi.Yakın takip altında tedavim sürdü.Başka şehirde olduğum için birşey sormak istediğimde Başta hocam ve ekibine ulaşmam hiç zor olmadı.Ameliyat olalı 1 ay oldum çok şükür iyiyim ve bu yazıyı yazabiliyorum.İşte bu benım Hayatımdaki Mucizenin ta kendisi.Sevgili hocama Allah sağlık içinde uzun,huzurlu ,mutlu bir ömürversin.Çaresiz olan birçok hastanın hayatını kurtaracağına inanıyorum. Ben Ölene kadar duacısı olacağım.Benim durumumdaysanız veya biryakınınız buna benzer bir durumdaysa hiç tereddütsüz hocama emanet edebilirsiniz.Allah herkeze sağlık versin..
Başta Hocam Prof.Dr.Nur Altınörs e ,Ekibine ,Başkent Hastanesine , Hastanede hertürlü destekte bulunan Hemşirelere ve Hasta Bakıcılara sonsuz teşekkürediyorum.
03 Mart 2013 Pazar 15:07
85.106.131.126
Copyright ©2010  Sağlık Aktuel Hastane Rehberi
Yazılım: CM Bilişim