03 Mart 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kan kanserini neler tetikliyor?
14 Nisan 2012 Cumartesi 11:19

Kan kanserini neler tetikliyor?

Prof. Dr. Kenan Demirkol "Çocukluk çağı kanserinin en önemli nedeni tarım ilaçları" diyerek sebze meyvelerde kullanılan tarım ilaçlarının yanlış kullanımına bağlı oluşan büyük tehlikeye dikkat çekti.

Prof. Dr. Kenan Demirkol "Çocukluk çağı kanserinin en önemli nedeni tarım ilaçları" diyerek sebze meyvelerde kullanılan tarım ilaçlarının yanlış kullanımına bağlı oluşan büyük tehlikeye dikkat çekti.

"Çocukluk çağı kan kanserinin en önemli nedeni tarım ilaçları" diyen Prof. Dr. Kenan Demirkol özetle şu noktaları söyledi:

- Aslında insan ömrü biyolojik olarak 120 yıldır. Biz yaptığımız hatalarla bu 120 yıldan tavizler veriyoruz.

- Tarım ilaçları en az sigara kadar kanser yapıcıdır. Ve yiyecekleri tahta fırçasıyla bile yıkasanız tarım ilacının sadece yüzde 40'ını arındırabilirsiniz.

- Dünya tarım ilacı piyasası 40 milyar dolarlık bir piyasadır. Ve bugün çocukluk çağı kan kanserinin en önemli nedeni tarım ilaçlarıdır.

- Sadece toprağa serpilen azot gübresinin yağmur ile yeraltı sularına katılması sonucu bugün İzmir ve Ankara'da kuyu suları arsenikli.

- Her sabah evde kahvaltı yapın ve kahvaltıda yumurta yiyin, yumurtanın kolestrolünden korkmanıza gerek yok.

- Biz vücudumuzun tolere edebileceğinden dört kat fazla şeker yiyoruz. Aslında insan vücudunun şekere hiç ihtiyacı yok. 1700 yılında İngiltere'de kişi başına yıllık şeker tüketimi dört gramdı bugün ise 70 kilo.

- Bedeniniz zarar görmeden günde tüketebileceğiniz şeker miktarı sekiz kesme şeker kadardır. Bu sekiz şekere kahvaltıda yediğiniz bal, reçel ve hatta mevyedeki şeker de dahil.

- Tereyağ aklandı lafları yalan. Eğer hayvan sentetik yemle, pancar küspesi, mısır silajı ile beslenirse süt ağının bileşimi bozulur ve o sütten yapılan tereyağ bizi kalp hastası yapar.  Ama mera sütünden yapılmış tereyağ zeytinyağından da değerlidir.

- Merada otlayan hayvanın sütünde omega 3 vardır. Ahırdan çıkmayan hayvanın sütünde asla yoktur. Mera sütünde CLA vardır ki en önemli antioksidandır. Merada otlayan hayvanın sütünde damar sertliği yapıcı domuş yağ asidi düşüktür, ahır sütünde yüksektir. Merada otlayan hayvanın sütünde insüline benzer büyüme hormonu vardır. Bütün hücrelerimizin yenilenmesini sağlar. 

- Biz hekimler yıllarca kırmızı et yemeyin kolestrol yapıyor diye bir saplantıya girdik. Kırmızı etten elde edeceğiniz demir sizin zihinsel performansınız için son derece önemli. Türkiye'de gençlerin yüzde 50'sinde demir eksikliğine bağlı kansızlık var.

- Rahatlıkla etrafındaki yağı alınmış, depo yağı uzaklaştırılmış parça eti yiyebilirsiniz. Ama Adana kebap yemeğin. Adana Ticaret Odası Adana kebabı koruma altına aldı. Gerçek Adana kebabı sadece merada otlayan hayvanın etinden ve kuyruk yağından yapılır. Eğer bu nizamnameye uymuş bir lokantada Adana kebap yiyorsanız isterseniz dört tane yiyin. Ama emin olmadığınız zaman yemeyin.

- Hamburgerler yenilecek şeyler değiller. Benim bir hamburger karşıtlığım yok. Ama yedikleriniz hamburger değil. Endüstri bunları almış, köfte ekmek formundan çıkarmış, yüksek basınç işlemleri, içine koydukları mısır şekerleri ve rengini koyultmak için kattıkları nitratlarla köfte şeklini verip önünüze koyuyorlar.

- Bir hamburgeri alın koyun kütüphanenize, bakın üç ay sonra herhangi bir kokuşma meyili var mı? Normalde bir köfte en az üç gün içinde kokuşuyorken bir hamburger nasıl kütüphanede saklanıyor bunu anlamaya çalışın.

- UHT süt, yani uzun ömürlü, bozulmayan, ekşimeyen, kokmayan, fazla tadı olmadığı için çocuklarınızın kolayca içtiği süt. Biz bunu istemiyoruz. Bunun okul sütü olarak dağıtılmasını kabul etmiyoruz. Bu benim değil halkın görüşüdür. Eğer hayvanlar meralarda salına salına dolaşıyor, istediklerini yiyorlarsa kaliteli süt böyle elde edilir. Bundan yapılan yoğurdu yiyeceksiniz. Bu yoğurt ekşiyebilir olacak çünkü tarım ilaçlarının etkisinin giderilmesinin tek yolu, ekşiyebilir yoğurt ve ayrandır.

www.elmaelma.com

Bu haber toplam 4000 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Copyright ©2010  Sağlık Aktuel Hastane Rehberi
Yazılım: CM Bilişim